Πρώτος Διαγωνισμός για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη

Tο Ελληνικό Δίκτυο για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη (ΔΕΚΕ) προκήρυξε τον Πρώτο Διαγωνισμό για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη Νίκος Αναλυτής με θέμα “Ο ρόλος της εταιρικής κοινωνικής ευθύνης στο επιχειρείν” στους κλάδους τουρισμού, ναυτιλίας και αγροτο-διατροφής, ο οποίος απευθύνεται σε ομάδες 3-4 πανεπιστημιακών φοιτητών προ/μεταπτυχιακών προγραμμάτων, που οι επιστημονικές δραστηριότητες περιλαμβάνουν την ΕΚΕ.

Ο διαγωνισμός που άρχισε την 20η Δεκεμβρίου 2013, λήγει την 14η Μαρτίου 2014 και πραγματοποιείται με τη συνεργασία του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και την υποστήριξη του γραφείου του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα.

Οι νικητές του πρώτου βραβείου θα έχουν την ευκαιρία να εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στην τριήμερη πανευρωπαϊκή συνάντηση νέων, που θα πραγματοποιηθεί στο Στρασβούργο τον Μάιο του 2014.

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το διαγωνισμό δείτε το σχετικό link: